Prostowniki i rozruchy

Podkategorie

Prostowniki i rozruchy - niezbędnik każdego kierowcy

Akumulator to jeden z najważniejszych elementów samochodu. Dzięki niemu możliwe jest uruchomienie silnika, działanie urządzeń elektrycznych i obsługa elektronicznych systemów pojazdu. Aby akumulator działał prawidłowo, należy go regularnie ładować. W tym celu potrzebny jest prostownik.

Rodzaje prostownic

Prostownice można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od rodzaju akumulatora, do którego są przeznaczone. Do akumulatorów samochodowych stosuje się prostowniki impulsowe i transformatorowe.

Prostowniki impulsowe

Prostowniki impulsowe są najnowocześniejszym typem prostownic. Charakteryzują się wysoką wydajnością i bezpieczeństwem. Ładują akumulator w sposób delikatny, nie uszkadzając jego płyt.

Prostowniki transformatorowe

Prostowniki transformatorowe są prostszym i tańszym typem prostownic. Ładują akumulator w sposób wolniejszy niż prostowniki impulsowe, ale są również bardziej odporne na uszkodzenia.

Prostowniki z funkcją rozruchu

Prostowniki z funkcją rozruchu to urządzenia łączące w sobie funkcję prostowania i rozruchu silnika. Są bardzo przydatne w sytuacjach awaryjnych, gdy akumulator rozładuje się i nie można uruchomić silnika.

Wybór odpowiedniego prostownika

Przy wyborze prostownika należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak:

  • Typ akumulatora - prostownik powinien być przeznaczony do danego typu akumulatora.
  • Pojemność akumulatora - prostownik powinien mieć odpowiednią moc, aby naładować akumulator o danej pojemności.
  • Funkcje dodatkowe - niektóre prostowniki mają dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne ładowanie lub funkcja rozruchu silnika.

W sklepie KupNarzedzia.pl oferujemy szeroki wybór prostownic i rozruchów dla samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli. W naszej ofercie znajdziesz prostowniki impulsowe i transformatorowe, z funkcją rozruchu i bez, o różnych mocach i funkcjach dodatkowych.

Aktywne filtry