MAGNUM  PROSTOWNIK INV. AGRI 15 12/24V 10A 230V Zobacz większe

MAGNUM PROSTOWNIK INV. AGRI 15 12/24V 10A 230V

U Ł AGRI15AUT

Nowy produkt

5901016100065

100 Przedmioty

255,00 zł brutto


Więcej informacji

Prostownik AGRI 1512/24V AUTOMATIC firmy MAGNUM to inverterowe solidnie wykonane urządzenie z inteligentnym procesem ładowania. Automatycznie wykrywa napięcie akumulator 12 lub 24V, przeznaczony do ładowania zwykłego i konserwującego akumulatorów: kwasowo-ołowiowychtypu otwartego lub zamkniętego(np. akumulatory WET - z elektrolitem w postaci ciekłej, GEL - z elektrolitem w postaci żelu, lub AGM - z matą absorbującą elektrolit).

Prostownik AGRI 15 12/24V AUTOMATIC pracuje w czterostopniowym trybie, ma to szczególne znaczenie w przypadku akumulatorów znacznie rozładowanych, lub nieużywanych przez długi czas.

Ładowanie wstępne - ma szczególne znaczenie w przypadku akumulatorów znacznie rozładowanych, lub nieużywanych przez długi czas. W trybie tym prostownik pobudza akumulator prądem o niskim natężeniu w celu bezpiecznego przywrócenia mu parametrów umożliwiających ładowanie w trybie normalnym. Następnie prostownik przejdzie automatycznie do ładowania według kolejnych trybów. Ostatnim trybem jest ładowanie podtrzymujące (konserwacyjne). Po całkowitym naładowaniu akumulatora prostownik wyłączy lampkę sygnalizującą ładowanie oraz wentylator, a włączy kontrolkę „Doładowywanie – Podtrzymanie”. W tym momencie akumulator jest gotowy do użycia – można go zamontować w pojeździe. Jednak w przypadku potrzeby składowania akumulatora prostownik wówczas będzie działał w trybie podtrzymania, utrzymując akumulator w stanie maksymalnego naładowania przesz cały okres składowania.

Prostowniki posiadają szereg zabezpieczeń takich jak:

  • - przeciwzwarciowe,
  • - przed odwrotnym podłączeniem biegunów,
  • - przed przegrzaniem się,
  • - przed przeładowaniem,
  • - przed ładowaniem uszkodzonych lub całkowicie rozładowanych akumulatorów.

Zabezpieczenia stosowane w prostowniku pozwalają ładować akumulator bez wymontowywaniu go z pojazdu a nawet dokonywać rozruchu silnika w trakcie ładowania akumulatora (stanowiąc nieznaczne wzmocnienie rozruchu).

DANE TECHNICZNE:
- Zasilanie: AC 230V, 50Hz
- Napięcie akumulatora: 12V/24V
- Maksymalny pobór mocy: 133 W
- Prąd ładowania: 3 - 10A
- Pojemność akumulatora: 30 - 200 Ah
- Waga: 1,41 kg

9 innych produktów w tej samej kategorii: